Skip to main content

V dňoch 28. septembra až 2. októbra 2022 sa v hlavnom meste Gruzínska uskutoční Medzinárodný divadelný festival. Členovia jednotlivých národných sekcií AICT, vrátane slovenskej sekcie, majú jedinečnú príležitosť vycestovať do Tbilisi, zúčastniť sa festivalu a rozšíriť si obzory o dianí na gruzínskej divadelnej scéne.

Slovenské centrum AICT vyzýva na prihlásenie sa do tretieho pokračovania úspešného online projektu SMARTheatre. Projekt je určený ľuďom z celého Slovenska vo veku nad 15 rokov a zameriava sa na priblíženie divadla mladému publiku, na kultivovanie nového diváka a diváčky - potenciálneho divadelného kritika či kritičky, a to kreatívnou formou pod vedením skúsených lektorov. Tento vzdelávací projekt sa aj v roku 2022 podarilo podporiť z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Hoci projekt SMARTheatre pôvodne vznikol ako platforma zacielená na stredoškolskú mládež, v druhom cykle jeho konania prišlo Slovenské centrum AICT s vynikajúcou iniciatívou otvoriť „divadelné zákutia“ aj generačne širšej diskusii. Táto zmena zamerania vyplynula z reálneho dopytu: za relatívne krátky čas vzbudil projekt odozvu aj u staršieho publika, ktoré taktiež pociťovalo túžbu kultivovať sa vo veľmi špecifickom a krehkom jazyku divadla a drámy.

Druhá časť konferencie Recyklácia v performatívnych umeniach sa bude tentoraz konať iba ONLINE a v angličtine (bez prekladu) v rámci podujatí Noci divadiel už najbližšiu sobotu od 14.00 hod. Sledujte program cez stream na našej facebookovej stránke alebo sa pripojte priamo do zoomu cez nižšie uvedený link, aby ste sa mohli zapojiť prípadne aj do diskusie k tejto téme.